Powiedz znajomemu
Powiedz o tym produkcie swoim znajomym

Dysk Newtona 1289 z napędem ręcznym

Netto: 63,42 zł
Brutto: 78,00 zł

Kod: 1289
Wysyłka:1-3 dni
Produkt dostępny (3 szt.)
Waga:0.80 kg

Ilość:szt.

Krążek Newtona składa się z podstawy aluminiowej z nadrukowanymi barwnymi segmentami. Barwy obejmują podstawowe barwy widma (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy). W momencie obracania krążka, barwy zlewają się ze sobą, a oko jest niezdolne do szybkiej reakcji i widzi jedynie zmieszane barwy tworzące biel.

Ponieważ oko jest bardziej wrażliwe na barwy w środkowym zakresie światła widzialnego, kliny z kolorem żółtym i zielonym stają się węższe, natomiast w kolorze czerwonym i fioletowym szersze. W czasie obracania krążka barwy zlewają się dając wrażenie białego światła.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Dane techniczne;
Rozmiar: 20 x 24 x 42 cm
Waga: ok. 1 kg
Mocowane na podstawie

Badane prawa i zasady;
• Mieszanie barw
• Postrzeganie barw

Krążek można wprowadzić w ruch przy pomocy uchwytu znajdującego się z tyłu urządzenia. Należy zwrócić uwagę, w jaki sposób oko przy pewnej prędkości nie może obserwować poszczególnych barw a widzi jedynie połączenie różnych barw tarczy. Po zwiększeniu prędkości krawędzie segmentów rozmywają się, a barwy zaczynają się mieszać.
Zobacz także:
  • Zestaw do ćwiczeń z optyki, ława optyczna

    Zestaw do ćwiczeń z optyki, ława optyczna

    Netto: 1 858,50 zł
    Brutto: 2 285,95 zł

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.